O nas

,,Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta”     Jan Paweł II

Drodzy Rodzice!

Nasze przedszkole jest miejscem, gdzie dzieci mogą się swobodnie rozwijać w bezpiecznej i ciepłej atmosferze. Grupy 25 osobowe świadczą o zaufaniu jakim nas państwo darzą, przysyłając do nas swoje pociechy. W naszym przedszkolu dzieci traktowane są z należytym im szacunkiem, a do każdego dziecko podchodzimy w sposób indywidualny. Każde dziecko może rozwijać się według własnego tempa. W najmłodszej grupie wraz z nauczycielką pracuje również pomoc nauczyciela. Przedszkole posiada wieloletnią tradycję i doświadczenie. W naszym przedszkolu znajduje się 9 oddziałów (7 grup porannych i 2 popołudniowe) oraz dwa oddziały zamiejscowe, które mają swoją siedzibę w Posadzie.

Współpracujemy z instytucjami lokalnymi(między innymi: Gminny Ośrodek Kultury w Kazimierzu Biskupim, biblioteka, ochotnicza straż pożarna, policja, parafia rzymsko-katolicka), zapraszamy do naszej placówki wielu gości, co pozwala przybliżyć dzieciom otaczający ich świat.

W naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia dodatkowe: język angielski, rytmika, gimnastyka korekcyjna, religia ( w grupach 5, 6-latków) , zajęcia z logopedą.

Wiemy jak ważne jest odpowiednie żywienie dzieci w wieku przedszkolnym. Dieta dzieci powinna być różnorodna i oparta o produkty jak najmniej przetworzone. Wszystkie produkty są niskosłodzone lub bez dodatku cukru, pozbawione konserwantów, sztucznych barwników i aromatów. Dbamy o to, by jedzenie było dla dzieci przyjemnością a nie przymusem – nie zmuszamy ale zachęcamy do próbowania potraw. Wdrażamy też nasze przedszkolaki do samodzielnego przygotowywania np. kanapek, sałatek, koktajli. Jesteśmy otwarci na sugestie i propozycje rodziców. Każdego dnia serwujemy smaczne posiłki przygotowane ze zdrowych produktów w naszej przedszkolnej kuchni. Nasz jadłospis staramy się urozmaicać tak żeby dzieci jadły z uśmiechem na buziach i prosiły o dokładki.

Przedszkole jest czynne od godz. 6:00-17:00 od poniedziałku do piątku.